Podsumowanie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 2016

Bydgoski Budzet Obywatelski

Zakończyła się kolejna, czwarta już, edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty odbywało się w dniach od 14 do 30 września 2015 r. w formie elektronicznej oraz tradycyjnej, papierowej. Mieszkańcy Bydgoszczy mogli głosować tylko na projekty, które zostały zatwierdzone przez zespół ds. weryfikacji wniosków. W sumie zagłosowało ponad 22 tysiące bydgoszczan.

„W tym roku zagłosowało o 3 693 osób więcej niż w roku ubiegłym. W przyszłym roku planujemy organizację warsztatów obywatelskich na poszczególnych osiedlach. Podczas warsztatów mieszkańcy dowiedzą się, jak poprawnie wypełniać wnioski, jak je kosztorysować oraz otrzymają informacje dotyczące mapy własności terenów. Ponadto na stronie www.bydgoszcz.pl/budzetobywatelski będzie można śledzić przebieg wykonywanych prac przy wybranych inwestycjach” - mówi doradca prezydenta Michał Sztybel.

W bieżącej edycji oddano:

  • 22 241 głosów, w tym ważnych – 21 457 (96,47 % wszystkich głosów);
  • 15 924 papierowych (74,21 %) oraz 6 317 elektronicznych (25,79 %) głosów.

Mieszkańcy mogli oddać głos w formie elektronicznej, za pomocą naszej aplikacji zet.WIBO, a także w formie papierowej. Wystarczyło wydrukować odpowiednią kartę do głosowania i wrzucić ją do jednej z urn ustawionych w bydgoskich szkołach, biurach meldunkowych i młodzieżowych domach kultury. Szczegółowe wyniki głosowania z podziałem na osiedla dostępne są tutaj.

Źródło i grafika: Bydgoski Budżet Obywatelski